«Я молю їх звідти виїхати, а вони не хочуть»: Харлан рассказала, почему ее родители вернулись в Николаев и как помогают горожанам

08.07.2022 14:17

Самая титулованная украинская фехтовальщица и олимпийская чемпионка Ольга Харлан продолжает переживать непростой период в своей жизни. Она пытается вернуться в большой спорт и показать свой лучший результат и все это на фоне войны в Украине.

Пока Ольга Харлан продолжает тренировочный процесс в Италии, родители украинской фехтовальщицы находятся в Николаеве. Как известно, спортсменка вывезла сестру и племянника в Италию, а вот родители отказались покидать родину. Олимпийская чемпионка хотела забрать всех самых родных людей за границу, но отцу спортсменки было только 59 лет и он не мог покинуть страну. Мама Ольги приняла решение остаться с мужем и первые месяцы войны они провели в Ивано-Франковске, а потом вернулись в Николаев.

«Город корабелов» находится под постоянными обстрелам, но даже это не стало аргументом для родителей спортсменки. Как пояснила Ольга в интервью «Суспільне Спорт», они занимаются строительным бизнесом и в это непростое время помогают николаевцам восстанавливать их разрушенные дома. Также в городе до сих пор нет воды, но они ее раздавали из собственной скважины.

«Батьки не виїжджають, бо не можуть залишити будинок, роботу. Вони мають будівельний магазин. Після того, як ця сволота обстрілює Миколаїв, від вибухів вилітають усі вікна та двері, треба займатись їхнім відновленням, чимось їх забивати. Мої батьки таким чином допомагають тим, хто цього потребує, надають матеріали. Також коли в Миколаєві не було води, мій батько роздавав її, бо в нас є свердловина», — рассказала фехтовальщица.

Харлан очень тяжело принять их выбор, а эмоциональное состояние спортсменки отражается и на ее результатах.

«Я молю їх звідти виїхати, а вони не хочуть. Ще в мене бабуся, яка не ходить, і їй буде важко [переїжджати]. Надія лише на те, що вся ця сволота здохне. До цієї ситуації потрібно адаптуватися. Ми намагаємось це зробити вже чотири місяці. Буквально за день до особистих стартів [на чемпіонаті Європи] обстрілювали Миколаїв, прилітали ракети. Я розмовляла з батьками і плакала, бо не можу цього витримати. Я дивлюсь, що мої батьки знаходяться там і живуть там. Миколаїв просто знищують», – добавила Ольга.

Кроме родителей и близких Харлан переживает и за своего партнера по «Танцам со звездами». Дмитрий Дикусар ныне воюет в составе ВСУ. Однажды его часть накрыли прицельным огнем. Только благодаря профессионализму командира ему и сослуживцам удалось спастись.

«Дмитро з перших днів у лавах ЗСУ, періодично підтримуємо зв’язок з ним. Але листування в нас таке: «Ти як, усе добре?». «Усе добре!» Інколи я заходжу, щоб подивитися, коли він востаннє був онлайн. Вірю, що одного дня ми підемо разом на каву в мирному Києві, у мирній Україні. На жаль, уже, мабуть, у кожного з нас є знайомий, у якого загинула близька людина або член сім’ї, було втрачено дім. Це дуже важко», — отметила олимпийская чемпионка.

Отметим, что Ольга постоянно следит за событиями в Николаеве. Недавно она показала последствия российских обстрелов Николаева. Оккупанты российские ракеты угодили в родной район фехтовальщицы, где она родилась, росла и ходила в школу.

Последние новости

Святий Миколай захищає Миколаїв. В Одесі погасили марку, присвячену героїчному місту-сусіду
08.08.22 18:13
Залишались в Миколаєві до останнього подиху. Загиблих від рашистської ракети Вадатурських поховали у рідному місті-герої
07.08.22 10:48
Все живе та квітуче випалюється росією. Світ має бачити, як заборонені касетні снаряди продовжують нищити Миколаїв
06.08.22 16:00
Замість музики і святкового галасу – вітер і розтрощене скло. Так зараз виглядає один із найулюбленіших закладів миколаївців, знищений окупантами
06.08.22 13:30
Історія: як 12-річна миколаївчанка відгукнулася на пошук волонтерів і стала частиною Гумштабу області
04.08.22 15:45
Терор не припиняється. Рашисти вгатили по будинку та супермаркету у спальному районі Миколаєва – дивіться, лишились одні руїни
03.08.22 20:00
Виїздна церемонія, гладіолуси та цінні подарунки від Замазєєвої і Сєнкевича. Історія одного прифронтового весілля
03.08.22 18:04
Турбуються про покинутих тварин, тримаються за кохання та знищують ворога. Це – Лицарі на передовій Миколаївщини
03.08.22 14:38
«Дуже потрібні руки, техніка, дуже потрібна підтримка»: головлікар ЛШМД просить допомоги у відновленні розбомбленого травмпункту
03.08.22 12:51
Ворожа ракета назавжди погасила світло в одному із миколаївських гуртожитків. Кадри із місця розірваної навпіл будівлі
02.08.22 16:28