Усе життя прорубував скелі, а загинув від російської ракети. Життя та принципи Героя України Олексія Вадатурського

31.07.2022 12:47

Ніч 31 липня стала для Миколаєва найпекельнішою від початку російської війни. Окупанти жорстоко обстрілювали житлові квартали ракетами та касетними снарядами. На жаль, уникнути людських жертв не вдалося.

На ранок стало відомо, що російська ракета обірвала життя Героя України, генерального директора компанії «Нібулон» Олексія Вадатурського та його дружини. Вона потрапила прямісінько в будинок подружжя, тож шансів втятуватися у Вадатурських просто не було. До свого 75-річчя український агропідприємець не дожив трохи більше місяця.

Його смерть підтвердив голова Миколаївської військової адміністрації Віталій Кім.

«Олексій Опанасович зробив багато для Миколаївщини, багато для України. Його внесок у розвиток аграрної та суднобудівної галузі, розбудову регіону неоціненний.
Так багато зроблено – так багато можна було б зробити…
З повагою та глибоким співчуттям. Спочивайте з миром», - написав Кім.

Будинок Олексія Вадатурського, в який влучила ворожа ракета та його околиці

Зауважимо, що вік дозволяв Олексію Вадатурському з сім’єю покинути прифронтовий Миколаїв та Україну, проте він до останнього залишився вірним «місту корабелів». Це і не дивно, адже своє життя він поклав не лише для розвитку бізнесу, але на відродження кораблебудування та розвитку річкового судноплавства в країні.

NikLife пропонує пригадати життєвий шлях Олексія Вадатурського та головні принципи видатного миколаївця.


Олексій Вадатурський народився 8 вересня 1947 року в Балтійському районі Одеської області. У 1971 році закінчив Одеський технологічний інститут ім. М. В. Ломоносова. Свою трудову діяльність розпочав на Миколаївщині — на Трикратському комбінаті хлібопродуктів головним енергетиком, потім працював головним інженером.

Протягом 11 років займав посаду начальника виробничого відділу, заступник начальника Миколаївського обласного управління хлібопродуктів.

Будувати власне підприємство Вадатурський почав у 1991 році. Саме з того часу він беззмінний генеральний директор агрохолдингу «Нібулон» з вирощування сільськогосподарських культур із застосуванням зарубіжних технологій і високопродуктивної імпортної техніки, розвитком племінного тваринництва та будівництва суден.

Олексій Вадатурський десятки разів потрапляв на обкладинки та в рейтинги найуспішніших українських підприємців. У 2012 році журнал «Фокус» розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він разом із сином-компаньйоном Андрієм Вадатурським посів дванадцяте місце (земельний банк — 80 000 га).

У рейтингу журналу «НВ» «топ-100 найбагатших українців», опублікованому у жовтні 2019 року, статки оцінено у $474 млн. (зменшення на 14 % порівняно із 2018 роком); це 14 місце рейтингу. У червні 2020 року Forbes Україна помістив Вадатурського на 15 місце у рейтингу найбагатших українців, оцінивши його капітал в 450 млн доларів.

У коментарі NikLife він розповідав, що дуже скептично ставиться до подібних рейтингів і не відслідковує їхнє оновлення. При цьому він би вважав за краще замикати список найбагатших у країні, заради того, щоб Україна процвітала.

— Це оцінка когось, якихось груп експертів. Це не моє власне бажання, і в даному випадку не моя мета бути у рейтингах. Я досить скептично ставлюся до цього. Не завжди вони є об'єктивні. Наша компанія і я особисто стали успішними завдяки нашій праці. І ми своїм трудом показали, наскільки є великі можливості у країні. Дуже шкода, що ми маємо такий рейтинг, а Україна постає задніх за інвестиціями, за соціальним статусом, із заробітку людей. Було б приємніше знаходитися десь у кінці, але щоб Україна була багатша та багатша, щоб усе було, як у кращих країнах світу, – зазначав він.

Свої слова він завжди підтверджував справою. Яскравим доказом цього є легендарна світлина Вадаруського на обкладинці журналу LANDLORD. На ньому він, студент 4-го курсу, киркою прокладає траншею на будівництві газопроводу Бухара – Урал. За словами Вадатурського, знімок не лише зняв на плівці початок його самостійного дорослого життя, а й став символом усієї його життєвої історії.

«Усе життя я прорубую скелі. Усю свою життя я живий саме так. Навіть зараз. Тільки тоді — кирка, траншея, керівництво групою фахівців у Монголії, зараз — будівництво майже 20 підприємств та 70 суден, у тому числі й днопоглиблювальної техніки, розробка скельних ґрунтів на Дніпрі, отримання сотень дозволів у міністерствах та відомствах», – розповів Вадатурський в інтерв'ю журналу, який взяв на обкладинку це фото.

Також найзаможніший миколаївець розповів і про те, як у пошуках реалізації свого потенціалу після розвалу Радянського Союзу зачаїв ідею шукати та відловлювати отруйних змій у Туркменістані, а потім перевозити їх і вже тут на місці вирощувати для одержання отрути. Проте в Україні подібна ініціатива коштувала дуже дорого. Також цікаво, що Вадатурський заявив: особистість людини формує її життя, а її шлях – найкращий доказ цієї тези.

Все своє життя Вадатурський дуже багато працював та мало відпочивав. Чи не востаннє у відпустці бізнесмен був минулого року. На свое 74-річчя генеральний директор компанії «Нібулон» святкував у дивовижному місці — Швейцарських Альпах. Про це керівник розповів на своїй сторінці у Facebook.Тоді він вирішив трохи пофілософствувати про своє життя, роботу та досягнення. Одним із них гендиректор «Нібулону» називає високий рівень довіри партнерів підприємства, яких йому вдалося відвідати.

«Сьогоднішній день дає мені відчуття надзвичайного припливу енергії – це для мене колосальний допінг на майбутні звершення. Це поштовх продовжувати творити, розбудовувати, рухати Україну вперед, як би складно нам, українцям, не було. Ви мене мотивуєте на нові досягнення», — зазначав Вадатурський.

Тоді ж бізнесмен згадав і своїх батьків. На жаль, вони не дожили до того, як їхній син досяг висот, але самевони подали приклад працьовитості.

«Я дуже часто згадую своїх батьків, які жили та працювали дуже важко. Сам також працював і працюю дуже важко, тож свої поступки завжди порівняю із тим, як би оцінили батьки те, що я роблю в житті. Жаль, що вони не дожили до годин, коли я став успішною людиною, адже, наслідуючи їх приклад, завжди живу і працюю чесно. Я дякую своїм батькам, дякую своїй батьківщині, які є невід'ємною частиною мене!», — згадав Вадатурський і про батьків.

Підсумовуючи, найзаможніший миколаївець нагадав, що його девіз: «Не здавайся!». І з ним він крокує життям.

До останнього Вадатурський не здавався та не зраджував ні батьківщині, ні рідному Миколаєву. Саме у «місті корабелів» він будував своє життя та кар’єру. Місцеві мешканці з шаною та вдячністю завжди згадували Вадатурського. Не в останню чергу через те, що в розпал пандемії коронавірусу він активно допомагав у відновленні миколаївських медичних закладів.

Жахлива звістка про загибель подружжя Вадатурських стала справжнім шоком для миколаївців та багатьох українців. На своїх сторінках в соціальних мережах вони висловлюють співчуття його сину Андрію та згадують всі чесноти батька.

NikLife висловлює свої співчуття родині і близьким сім'ї Вадатурських.

Последние новости

Святий Миколай захищає Миколаїв. В Одесі погасили марку, присвячену героїчному місту-сусіду
08.08.22 18:13
Залишались в Миколаєві до останнього подиху. Загиблих від рашистської ракети Вадатурських поховали у рідному місті-герої
07.08.22 10:48
Все живе та квітуче випалюється росією. Світ має бачити, як заборонені касетні снаряди продовжують нищити Миколаїв
06.08.22 16:00
Замість музики і святкового галасу – вітер і розтрощене скло. Так зараз виглядає один із найулюбленіших закладів миколаївців, знищений окупантами
06.08.22 13:30
Історія: як 12-річна миколаївчанка відгукнулася на пошук волонтерів і стала частиною Гумштабу області
04.08.22 15:45
Терор не припиняється. Рашисти вгатили по будинку та супермаркету у спальному районі Миколаєва – дивіться, лишились одні руїни
03.08.22 20:00
Виїздна церемонія, гладіолуси та цінні подарунки від Замазєєвої і Сєнкевича. Історія одного прифронтового весілля
03.08.22 18:04
Турбуються про покинутих тварин, тримаються за кохання та знищують ворога. Це – Лицарі на передовій Миколаївщини
03.08.22 14:38
«Дуже потрібні руки, техніка, дуже потрібна підтримка»: головлікар ЛШМД просить допомоги у відновленні розбомбленого травмпункту
03.08.22 12:51
Ворожа ракета назавжди погасила світло в одному із миколаївських гуртожитків. Кадри із місця розірваної навпіл будівлі
02.08.22 16:28