«Не випадковість, а наведення корегувального удару». Перші особи держави та миколаївці у скорботі через загибель подружжя Вадатурських

31.07.2022 14:22

Кожного дня Україна втрачає найкращих представників нації. Під час масованого обстрілу, 31 липня загинув генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський та його дружина Раїса. Російська ракета поцілила самісінько у спальню подружжя.

Загибель Героя України стала непоправною втратою для всієї України. Слова підтримки та скорботи висловлюють не лише рідні та близькі сім’ї Вадатурських, але і перші особи держави.

На офіційній сторінці в Facebook «Нібулон» повідомили, що Вадатурські загинули у власному будинку. Навіть під час війни вони не полишали рідне місто та допомагали наближати нашу спільну перемогу.

«Як і належить справжньому Герою та патріоту України, Олексій Вадатурський увесь час залишався у рідному Миколаєві та допомагав місту під час війни. Він завжди вірив в Україну і спрямовував власні зусилля на її розвиток та процвітання.

Своїм прикладом він не раз доводив, що будь-яка ідея, яка має значення для суспільства і для України, якщо за неї боротися, – буде реалізована. Тож сьогодні для кожного українця в боротьбі за наше вільне і мирне європейське майбутнє є пророчим головний девіз родини Вадатурських – #нездавайся.

Олексій Опанасович надихав своєю щирістю, завзяттям, безпрецедентним ставленням до власної справи та невичерпною жагою до життя, що надихало тисячі колег, партнерів, підприємців і молоде покоління.

Увесь семитисячний колектив компанії «НІБУЛОН» та вся Україна зазнали непоправної втрати. У цей скорботний день не стало значної частини кожного з нас.

Від імені Учасника та Дирекції ТОВ СП «НІБУЛОН» повідомляємо, що господарська діяльність товариства продовжується в робочому режимі», — повідомили у «Нібулоні».

Президент Володимир Зеленський висловив глибокі співчуття рідним і близьким загиблих. Він пообіцяв, що усі росіяни, причетні до обстрілів цивільних об'єктів на території України, неодмінно отримають справедливе покарання.

«Це велика втрата для Миколаївщини та всієї України. Олексій Вадатурський за понад 50 років трудового шляху зробив неоціненний внесок у розбудову регіону й розвиток аграрної та суднобудівної галузей нашої держави. Його компанія «Нібулон», яка є ровесницею незалежної України й налічує близько 7 тис. працівників, розбудовувала сучасний цивілізований ринок зерна в країні, створивши найпотужнішу розвинену мережу елеваторів та річкових перевантажувальних терміналів із загальним обсягом одночасного зберігання понад 2,25 млн тонн. Компанія також успішно відроджує судноплавство на Дніпрі та Південному Бузі, повертаючи цим річкам славу найбільших транспортних артерій країни. Олексій Вадатурський і його компанія ніколи не боялися викликів і у своїй діяльності керувалися любов'ю до рідного краю. Надихаючись самі, надихали й інших на шлях розвитку та завжди були прикладом для наслідування. За вагомий особистий внесок у зміцнення потенціалу агропромислового комплексу Олексієві Вадатурському присвоєно звання Героя України з врученням ордена Держави», – пишуть в Офісі Президента.

Радник очільника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що смерть Вадатурських може бути навмисним вбивством. Про це свідчить точне влучання в крило, в якому перебувало подружжя.

«Загибель Олексія Вадатурського, на мій погляд, була не випадковістю, а цілком продуманим та організованим навмисним убивством. Вадатурський був одним із найбільших аграріїв країни, ключовою людиною в регіоні та великим роботодавцем.Точне влучання ракети не просто в будинок, а в конкретне крило — спальню – не залишає сумнівів у наведенні та корегуванні удару. Ще раз: Вадатурського зробили конкретною ціллю», - написав Подоляк.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив, що вклад Вадатурського у розвиток України важко переоцінити. Якби рашисти не обірвали його життя, він би продовжував працювати.

«Герой України! Він міг би залишити Україну й перебувати у безпечнішому місці. Але вирішив бути у Миколаєві, у своїй країні. Олексій Вадатурський багато зробив для України. І зробив би ще більше, якби не кляті рашисти. Миколаїв зазнав сьогодні найбільш масованого обстрілу за весь час повномасштабної війни. росіянам байдуже, куди стріляти. Їм усе одно, скільки мирних жителів загинуть. Без різниці, скільки житлових будинків буде зруйновано. Війна забирає найкращих. 158 днів наша країна у скорботі.

Щирі співчуття рідним всіх загиблих українців», — написав Стефанчук.

Голова Офісу Президента Андрій Єрмак зауважив, що Олексій Вадатурський був надзвичайно сильною та сміливою людиною. Працював самовіддано та до останнього подиху.

«Олексій Опанасович був непересічною людиною, справжнім атлантом українського бізнесу. Збудував потужну зерноторгову компанію «Нібулон» – провідного українського виробника та експортера сільгосппродукції. Він відродив українське суднобудування, за власні кошти розбудовував аграрну і транспортну інфраструктуру України.

Під час війни Олексій проявив себе як смілива і сильна людина. Він не поїхав, залишився в країні. Завжди вів дуже скромний спосіб життя, під час війни працював самовіддано і до останнього подиху. Загинула прекрасна людина. Вічна пам‘ять», — написав Єрмак.

Голова фракції «Слуга народу» нардеп Давид Арахамія зауважив, що життя Вадатурського обірвав черговий теракт.

«Неможливо передати біль усіх, хто знав Олексія Опанасовича. Щирі співчуття родині і близьким. Ми обов‘язково помстимося за всіх, кого вбила росія!» — акцентував Арахамія.

Слова співчуття висловив голова Миколаївської військової адміністрації Віталій Кім. У ВА нагадали, що Олексій Вадатурський був нагороджений багатьма відзнаками за значний особистий внесок у підвищення ефективності аграрного сектору економіки, розвиток зовнішньоекономічних зв’язків регіону, нарощування експорту сільськогосподарської продукції, професійні та громадські досягнення тощо.Пам'ять про подружжя Вадатурських буде вічно жити в серцях українців.

«Миколаїв – Місто-герой. Кожного дня ми втрачаємо наших мешканців, наших воїнів. І сьогодні наше місто втратило свого Героя…Так багато зроблено – так багато можна було б зробити…З повагою та глибоким співчуттям. Спочивайте з миром», — написав Віталій Кім.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, який першим виїхав на місце злочину, резюмував, що це трагічна втрата для Миколаєва та всієї України.

«Для Миколаєва Олексій Опанасович був не просто героєм, а справжнім янголом-охоронцем, який завжди підставляв плече - з якими б труднощами наше місто не стикалось. Він повернув миколаївцям віру у те, що ми знову можемо стати суднобудівною столицею України. Маючи всі можливості і поважний вік, Олексій Опанасович не покинув нашу країну, а працював заради неї і до останнього залишався зі своїми людьми у рідному місті», – зазначив Сєнкевич.

Прокоментував шокуючу звістку і минулий Президент України Петро Порошенко:

«Вбивство цього подружжя не просто жахливе, а ще й символічне. Це ще одна кривава пляма, якою росія окропила так звану зернову угоду, невдовзі після обстрілу порту в Одесі. Україна буде з хлібом, наша земля нагодує українців і увесь світ. А ворог знайде собі тут могилу. Нелюди, які прийшли на нашу землю з мечем, від нього ж і загинуть — як сказано в Писанні».

У розпачі від звістки про гибель генерального директора «Нібулону» знаходиться народний депутат Артем Чорноморов. Він висловив слова співчуття родині та пообіцяв помститися рашистам.

«Сум, розпач та нестача слів, щоб описати емоції.

Сьогодні вночі росіяни при обстрілі Миколаєва своїми ракетами вбили Людину з великої літери — Героя України Олексія Опанасовича Вадатурського. Разом з ним загинула і його дружина.

Вважаю, що цей черговий акт тероризму з боку рф – атака і на нашу продовольчу безпеку також, адже Вадатурський відомий, без перебільшення по всьому світу, перш за все завдяки своїй компанії «Нібулон».

Співчуття родині, глибока вдячність Олексію Опанасовичу за все, що зробив для України. Помстимося терористам за те, що завчасно забрали життя великого Миколаївця. Пам'ятатимемо», — написав Чорноморов.

Не може повірити у те, що сталась трагедія і голова Миколаївської облради Ганна Замазєєва. Вадатурський був людиною не лише з великої літери, але і з великим серцем.

«Я все ще не можу повірити… та висловити слова співчуття… це неможливо… і так не повинно бути…

Сьогодні вночі, у Миколаєві, разом зі своєю дружиною, загинув справжній патріот, Герой України та власник ТОВ СП «Нібулон» Олексій Опанасович Вадатурський.

Величезна втрата для Миколаївщини та України… Його ім’я на завжди залишиться в історії українського та світового бізнесу.

Людина-легенда з міцним характером та цінностями. Власник одного з найбільших аграрних підприємств України Олексій Опанасович мав велике серце і завжди приходив на допомогу з благодійною місією.

Залишаючись патріотом своєї держави він до останнього був у своєму місті, у рідному Миколаєві.

Співчуття рідним та близьким.

Вічна пам’ять», — написала очільниця області.

Співчуття висловила і Морська палата України. Вони зауважили, що Україна втратила справжнього героя.

«Україна втратила свого Героя. Внаслідок обстрілу Миколаєва загинув генеральний директор та власник компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський. Разом з Олексієм Опанасовичем загинула його дружина. У Миколаєві під час масованих обстрілів у неділю, 31 липня, загинув відомий бізнесмен Герой України, власник найбільшої зерноторгової компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський.Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Олексія Опанасовича», — йде мова у повідомленні.

Варвара Сушко нагадала, що Олексій Вадатурський завжди був прикладом незламності. Вона поділилася легендарним студентським знімком бізнесмена.

«Невимовно. Досі не можу повірити.

Незламність і стійкість протягом всього життя.

Надлюдина – саме так, як на цьому його улюбленому фото.

Тепер це безкомпромісне #нездавайся буде нашим кредо, нашою установкою на боротьбу.

Мої співчуття всім рідним, друзям, моїм колишнім колегам», — написала Варвара Сушко.

Володимир Алєксєєв згадав, як у найважчі часи коронавірусу Вадатурський допомагав миколаївським лікарням. Завдяки його апаратурі було врятовано не один десяток життів.

«Загинув Олексій Опанасович Вадатурський. Дякую за все. Для мене це не просто фоточка. Це було 16 травня 2021. Часи Ковіду. Я підійшов подякувати, і тут як раз Олексій Вадатурський розказув Євгену Черняку про допомогу Інфекційній лікарні, де лікувалася моя мама від ковіду… І від неї дякую!

Я думаю, що кожний, хто особисто стикався з цією справді Великою людиною повинен написати хоч кілька добрих слів…

Щирі співчуття.

PS: дякую @maksymbrevda і @mriydiy.platforma за той важливий захід Big Money у Миколаєві», — написав Алєксєєв.

Колишня головна архітекторка міста Миколаєва Ганна Палеха висловила слова співчуття родині з приводу втрати батька та матері.

«Не має слів …

Людина з великої букви і з великим сердцем, це велика втрата - для Миколаєва, і для України.

Олексій Вадатурський та його дружині світла пам’ять.

Родині та країні співчуття

Миколаїв молимося за Вас», — написала Палеха.

Колишній головний культурний управлінець Миколаєва Юрій Любаров подякував Вадатурському за підтримку у книговиданні. Він і далі житиме в пам’яті вдячних миколаївців.

«Олексій Опанасович, дякуємо за Ваші добрі справи. Миколаївська громада завжди буде пам’ятати Вас та Ваш внесок в розвиток міста.

А я особисто буду берегти Ваши автографи на книгах, які побачили світ за Вашої підтримки», — зауважив Любаров.

Слова співчуття висловила команда «МрійДій».Він був справжнім патріотом Миколаєва.

«Цієї ночі, внаслідок чергового російського обстрілу мирних жителів Миколаєва, загинув Олексій Опанасович Вадатурський, власник легендарної аграрної компанії «Нібулон».

Він був справжнім патріотом України та завжди підтримував свою рідну Миколаївщину.

На фото Олексій Опанасович виступає на форумі Big Money, який МрійДій організовували у минулому році у Миколаєві.

Ми запам’ятаємо його такою ж простою, порядною та потужною особистістю з міцним характером та добрим серцем.

Команда МрійДій висловлює щирі співчуття родині і близьким…».

Роман Пашнєв подякував Вадатурському за приклад та пообіцяв і далі «лупашити скелю».

«Сильна людина. Дякуємо Вам за приклад.

R.I.P.

Лупашемо сю скелю далі», — написав політик.

Последние новости

«МЧС, спиш? А треба було проводити профілактику». Державні служби України посміялись з росіян через «бавовну» в Криму
09.08.22 22:14
Зять Ігоря Дятлова Владислав Бєлава став хрещеним батьком. Таїнство провів військовий капелан
09.08.22 12:51
Кім витратив вже $1000 для винагороди за інформацію про коригувальників вогню. Більшість миколаївців відмовляється від грошей та просить віддати ЗСУ
07.08.22 13:30
«Нехай тепер ходить та озирається»: нардеп Арахамія передав відомості про зрадника Кошового у розвідку
04.08.22 14:59
Грав Чорта на сцені та виявився ним у житті. Очільник концерт-холу «Юність» втік до анексованого Криму працювати на «Русский дом»
03.08.22 19:30
Приватний інтерес і порушення вимог закону. НАЗК склало адмінпротокол на нардепа Гайду через цькування одеського «Штруделя»
01.08.22 20:03
«Наші люди могутніші за будь-які російські ракети», – Володимир Зеленський про Миколаїв, який щодня обстрілюють рашисти
01.08.22 17:47
«Душа болить»: дружина Віталія Кіма разом з сином вийшла на мітинг з плакатом на підтримку Миколаєва
01.08.22 17:00
«Не випадковість, а наведення корегувального удару». Перші особи держави та миколаївці у скорботі через загибель подружжя Вадатурських
31.07.22 14:22
«Краще зробити і отримати критику, ніж не робити нічого»: Зеленська відповіла хейтерам і нагадала про мотивацію своєї публічності
29.07.22 16:15